1001 rad dla włosomaniaczek

  • Post Author:
  • Post Category:Porady

Zaczynasz doceniać rolę, jaką w naszym wizerunku odgrywają piękne i zdrowe włosy? Chcesz je pielęgnować bardziej świadomie? W takim razie sięgnij po poradnik Anny „Anwen” Kłomycew „Jak dbać o włosy”. Dowiedz się więcej o książce blogerki, nazywanej guru włosomaniaczek.

Jeżeli szukasz nowych inspiracji i wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów, poradnik dla początkującej włosomaniaczki Anny Kołomycew jest właśnie dla Ciebie. W niedawno wydanej książce autorka podsumowała tematy, które od kilku lat pojawiają się na jej blogu. I zrobiła to świetnie. Nawet jeśli już wiesz, czym są humektanty, hydrolaty czy metoda OMO, przeczytasz ją jednym tchem.

Anwen unika uogólnień. Podkreśla, że każde włosy są unikatowe, prawie jak odcisk palca. Mają różny skręt, strukturę, porowatość czy gęstość. Poza tym na ich stan wpływają zabiegi, pielęgnacja, warunki atmosferyczne, a nawet woda. W związku z tym każde włosy mają inne potrzeby. Dlatego – według Kołomycew – kluczem do świadomego dbania o czuprynę jest określenie, jaki mamy rodzaj włosów. Następnie należy do nich dobrać indywidulaną, kompleksową pielęgnację – zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną.

Czy włosy można pielęgnować od wewnątrz? Jak najbardziej. Nawet trzeba! Anwen poświęca wiele miejsca kwestiom dietetycznym. Zwraca uwagę, że dobrze skomponowany jadłospis jest podstawą zarówno naszego zdrowia, jak i urody. Ma także istotne znaczenie dla włosów. Problemy z czupryną mogą więc być pierwszą oznaką niedoborów żywieniowych. Guru włosomaniaczek przypomina, że jeśli chcesz mieć piękne włosy, w Twojej diecie powinny znaleźć się produkty zawierające witaminy A, E, z grupy B. Zadbaj też o zawartość w jadłospisie cynku, żelaza, magnezu, jodu, fosforu, krzemu i miedzi. Nie zapomnij także o wartościowych białkach, zdrowych tłuszczach i dobrych węglowodanach. Warto również (zwłaszcza jeśli masz włosy suche) pić 2 litry wody dziennie.

Dzięki poradnikowi dowiesz się także, jakie masz włosy, jak dbać o nie na co dzień i jak radzić sobie z ich problemami. W książce przeczytasz o przyczynach i sposobach na pokonanie m. in. przerzedzania i przetłuszczania się czupryny, rozdwajania się końcówek czy łupieżu. Nauczysz się czytać etykiety i odpowiednio dobierać kosmetyki. Dzięki lekturze zrozumiesz, że choćby wybór szamponu, który do tej pory wydawał Ci się błahostką, ma istotny wpływ na kondycję Twoich włosów. Jeśli źle go dobierzesz, możesz wyrządzić czuprynie szkodę. Decydujesz się na popularny szampon do włosów suchych i zniszczonych? Ale czy na pewno Twoje suche włosy są również zniszczone?

Jednak poradnik „Jak dbać o włosy” dotyczy nie tylko zawartości drogeryjnych półek. Książka jest także gratką dla fanek naturalnej pielęgnacji – znajdziesz w niej przepisy na wcierki, mgiełki, płukanki i maski, które możesz przygotować w domu sama. Choćby z produktów, które masz w kuchni. Anwen poleca m. in. tonik z czarnej rzepy, maskę z płatków owsianych czy peeling z kawy. Przy okazji autorka zwraca uwagę na zalety samego peelingu skóry na głowy. Zabieg ten jest mało znany i niedoceniany, a wykonujące go salony fryzjerskie i gabinety trychologiczne pobierają za niego nieadekwatnie wysokie opłaty. Teraz zrobisz go sama. Z korzyścią dla włosów i portfela.

Porady Anwen mają nadrzędną ideę – sprawdzającą się nie tylko w pielęgnacji włosów – że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zapobieganie problemom z czupryną i świadomą pielęgnację można zacząć od najprostszych czynności, np. dostosowania temperatury wody, którą myjesz włosy (nie może być ani gorąca ani zbyt zima), dokładniejszego sprawdzania składu kosmetyków czy chronienia włosów pod czapką w zimie.

Gwarantujemy, że po przeczytaniu książki Anwen zaczniesz uważniej (i dzięki temu – lepiej) pielęgnować swoją czuprynę. Ale przede wszystkim uwierzysz, że również Ty możesz mieć włosy godne pozazdroszczenia. Sprawdziła to aktorka Julia Kamińska (recenzentka książki), niżej podpisana, Anwen i tysiące czytelniczek jej bloga. Czas dołączyć do tego grona. Ty też zostań włosomaniaczką!

MSK

Czytaj więcej:

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

www.anwen.pl