7 składników, które obudzą miłosny apetyt

  • Post Author:
  • Post Category:Dieta

 

Planujesz randkowe menu? Dowiedz się, jakich witamin i pierwiastków nie może w nim zabraknąć.

Witamina E

Nazywana jest witaminą młodości i płodności. Zwiększa popęd seksualny, wspomaga produkcję hormonów i chroni męskie nasienie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Powinna znajdować się w diecie pary starającej się o dziecko. Najwięcej witaminy E znajduje się w tłuszczach roślinnych, orzechach laskowych oraz nasionach dyni i słonecznika.

Witaminy z grupy B

Witamina B6 odpowiedzialna jest za płodność i równowagę aktywności hormonów płciowych. Znajduje się ona w rybach, drożdżach, kiełkach pszenicy i chudym mięsie. Reszta witamin z grupy B odpowiada m. in. za wytwarzanie serotoniny, zwanej hormonem szczęścia. Ich źródłem są jajka, mleko i rośliny strączkowe.

Witamina C

Kolejna witamina, która może sprzyjać płodności. Ma wpływ na ilość i jakość spermy. Bogate w witaminę C są cytrusy, rzeżucha, truskawki, papryka i czarna porzeczka.

Cynk

Od tego pierwiastka uzależnione jest życie seksualne płci brzydkiej. Wpływa on na jakość spermy i produkcję męskiego hormonu testosteronu. Kobiecy apetyt na miłość również zależy od cynku. Bogate w ten minerał są owoce morza, imbir, podroby, rośliny strączkowe, kiełki pszenicy, jajka i produkty mleczne.

Selen

Dba o jakość spermy i prostatę. Trzeba pamiętać, że każdy wytrysk wiąże się ze znaczną utratą tego pierwiastka. Zawierają go owoce morza, chude mięso, warzywa strączkowe, cukinia, kiełki pszenicy, brokuły i pomidory.

Kwas linolowy

Odgrywa ważną rolę w produkcji męskiego nasienia. Znajdziemy go w różnych rodzajach orzechów, oleju słonecznikowym i oleju z ogórecznika.

Arginina

Powstaje z niej tlenek azotu. U mężczyzn odpowiada on za ruchliwość plemników i ilość spermy. U kobiet natomiast zwiększa pożądanie oraz jakość doznań seksualnych. Jego niedobór powodować może problemy z erekcją i osiąganiem orgazmu. Arginina znajduje się w chudym mięsie, jajkach, kukurydzy, orzechach i przetworach mlecznych.

Czytaj więcej:

Gdzie znajdziesz cynk?

Ostatnia modyfikacja 29 lipca 2020