Podaruj piękno i zdrowie na Dzień Kobiet

  • Post Category:Porady

8 marca to doskonała okazja, żeby pokazać bliskim kobietom, że je doceniasz i bardzo się o nie troszczysz. Często słyszy się, że tzw. płeć piękna w dzisiejszych czasach musi sprostać wielu wyzwaniom. Kobiety czują, że powinny być dobrymi matkami i partnerkami oraz doskonałymi gospodyniami. Chcą się rozwijać i realizować zawodowo. Do tego dochodzi jeszcze presja, że trzeba wyglądać idealnie. Nic dziwnego, że w takiej sytuacji często zapominają o swoim zdrowiu.

Może w tym roku warto dodać do symbolicznego tulipana coś jeszcze? Na przykład zestaw witamin i minerałów, który w  codziennej gonitwie pomoże im zachować zdrowie, a przy okazji  zadbać też o wygląd. Przy wyborze dobrego preparatu zwróć uwagę na jego skład. Dobrym pomysłem będą m.in. suplementy zawierające cynk i witaminę A. Wspomagają one odporność organizmu, która zwłaszcza teraz, na przełomie zimy i wiosny, może być obniżona. W takiej sytuacji nietrudno o nawracające przeziębienia. A nawet grypę.

Odgrywają rolę w utrzymaniu dobrego wzroku. Komputery, smartfony, oglądanie telewizji, czytanie książek – to wszystko wpływa na stan naszych oczu, a że dziś ekrany towarzyszą nam przez znaczną część dnia, prawdopodobieństwo pogorszenia się wzroku jest coraz większe. Warto zawczasu zapobiegać takim problemom. Niedobory witaminy A prowadzą też do rozwoju tzw. kurzej ślepoty, ponieważ wpływa ona na prawidłowość widzenia w ciemności.

Preparat z cynkiem można podarować również bliskiej kobiecie, która planuje założenie lub powiększenie rodziny, np. partnerce czy przyjaciółce. Ten pierwiastek wpływa na poprawienie płodności i właściwe funkcjonowanie narządów rozrodczych. Reguluje miesiączkowanie. Wspomaga leczenie niedoczynności tarczycy. Wiele osób cierpi na jego niedobory, ponieważ produkty bogate w cynk (ostrygi, wątroba, pestki dyni, kakao) jemy na ogół rzadko i w niewielkich ilościach.

Odgrywa on również rolę w utrzymaniu dobrego stanu kości. Łagodzi obawy osteoporozy. Dlatego preparaty zawierające cynk mogą być dobrym prezentem dla mamy lub babci.

Pielęgnacyjne właściwości cynku i witaminy A są kobietom dużo lepiej znane. Składniki te znajdują się w wielu kosmetykach. Dla urody ważniejsze jest jednak, aby ich duże ilości dostarczać organizmowi od wewnątrz. Odwdzięczy się za to promienną cerą bez niedoskonałości (cynk odgrywa ważną rolę w walce z trądzikiem), zdrowymi, lśniącymi włosami oraz mocnymi paznokciami.

Do takiego prezentu warto na przykład doczepić bilecik z dopiskiem „Dbam o Ciebie” lub innymi ciepłymi słowami, które z pewnością sprawią wiele radości obdarowanej osobie. Pamiętaj o tym, że kwiatek szybko zwiędnie, natomiast prezent w postaci witamin i mikroelementów będzie procentował przez długi czas. Podarujesz coś znacznie więcej niż tylko pudełko tabletek: zdrowie, urodę i troskę.

Ostatnia modyfikacja 21 lipca 2020

Serwis cynek.pl ma charakter edukacyjny. Mimo, że redakcja dokłada wszelkich starań co do jakości merytorycznej przedstawianych treści, wszelkie informacje nie stanowią porady medycznej i nie zastąpią wizyty u lekarza. Z tego powodu redakcja i wydawca serwisu nie mogą ponieść odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych w serwisie, gdyż nie prowadzi konsultacji medycznej w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.