FAQ

Chelat (diglicynian) cynku jest najlepiej wchłanianym z przewodu pokarmowego i najlepiej tolerowanym związkiem cynku dostępnym na rynku. Nie wchodzi on w interakcje z innymi pokarmami i suplementami. Charakteryzuje się także najwyższą biodostępnością (dostępnością biologiczną). Oznacza to, że – w porównaniu z preparatami starszej generacji – do krążenia ogólnego dostaje się najwięcej cynku.

SR (skrót od angielskiego Slow Release) oznacza przedłużone uwalnianie. W przypadku suplementu diety Cynek+SR kapsułka o przedłużonym uwalnianiu sprzyja lepszemu wchłanianiu cynku i witaminy A oraz lepszej tolerancji codziennego przyjmowania preparatu.

Dzięki zastosowaniu kapsułek SR, proces uwalniania substancji aktywnych z preparatu Cynek+SR trwa aż do 8 godzin od przyjęcia. 

Jedna kapsułka Cynek+SR zawiera 15 mg cynku, co stanowi 150 % zalecanego dziennego spożycia.

Peletka to jedna z postaci produktów farmaceutycznych. Ma formę małej kulki (o średnicy: 0,5-2,0 mm), w której zawarta jest substancja aktywna. Ta forma jest popularna w sporządzaniu preparatów o przedłużonym uwalnianiu (SR). Zastosowano ją m.in. w suplementach diety Cynek+SR, Szelazo+SR i Katelin+SR.

Jedna kapsułka Cynek+SR zawiera 800 µg witaminy A, co stanowi 100 % zalecanego dziennego spożycia.

Jedna kapsułka Cynek+Forte zawiera 25 mg cynku, co stanowi 250 % zalecanego dziennego spożycia

Składnikiem aktywnym preparatu Cynek+SR i Cynek+Forte jest chelat cynku, nowoczesny i najlepiej tolerowany związek cynku dostępny na rynku. Ponadto lepszej tolerancji codziennego przyjmowania preparatu sprzyja kapsułka o przedłużonym uwalnianiu (SR).

Nie, Cynek+SR i Cynek Forte nie zawierają glutenu, laktozy oraz sztucznych barwników.

Preparaty Cynek+SR i Cynek+Forte są dostępne w aptekach bez recepty.